Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaMikołajkowe przedstawienie dla dzieci w Istebnej

6 grudnia 2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Istebnej świętowaliśmy w nadzwyczajny sposób mikołajki. Otóż, grupa teatralna specjalnie na tę okazję przygotowała przedstawienie pt. Czerwony Kapturek, które zaprezentowała nie tylko całej istebniańskiej społeczności szkolnej, ale również najmłodszym mieszkańcom naszej gminy.

Spektakl zagraliśmy w trzech odsłonach dla dzieci z Jaworzynki, Istebnej – Zaolzia, Koniakowa i Koniakowa – Rastoki. Maluchy miały okazję obejrzeć nieco inną wersję znanej baśni, w której wilk nie zjada nikogo, a jedynie pyszności z koszyka przyniesione przez dziewczynkę dla chorej babci. Inscenizacja, zatem miała mniej drastyczną wymowę i była pełna humoru. Dzieci świetnie się bawiły, zwłaszcza, że aktorzy potrafili nawiązać z nimi kontakt.

Przedstawienie, w którym zagrali gimnazjaliści z klasy 3e: Antonina Kukuczka, Łukasz Gazurek, Kinga Golik, Marta Małyjurek, Dagmara Bury, Patryk Kajzar, Ewelina Legierska, Julia Książczyk, Michalina Gazur, 3d: Faustyna Kobielusz, Kinga Krężelok, Barbara Sikora oraz z 3f – Marta Pyszny zostało przygotowane pod kierunkiem Cecylii Suszki. O oprawę muzyczną zadbała p. Beata Kawulok, o scenografię – p. Danuta Konarzewska (wraz z uczennicami: Kingą Golik, Sylwią Polok oraz Roksaną Sikorą), a o charakteryzację aktorów – p. Iwona Bogdał. Dodatkową atrakcję spektaklu stanowił taniec pełen akrobatycznych figur w wykonaniu Julii Kohut z klasy 6a. Należy też dodać, że po raz czwarty zagraliśmy nasz spektakl po południu tego samego dnia dla dzieci pracowników firmy Lys Fusion- Istebna i że spotkał się on z równie gorącym odbiorem jak w godzinach przedpołudniowych.

Liczne gratulacje zgromadzonych w hali gości świadczyły wymownie o tym, że inscenizacja się podobała i że uprzyjemniliśmy maluchom ten wyjątkowy dzień! Wprawdzie gimnazjaliści w tym roku opuszczają mury naszej szkoły, ale miejmy nadzieję, że wśród pozostałej młodzieży naszej szkoły znajdą się równie utalentowani aktorsko uczniowie, którzy w 2019 roku będą mogli znów wystawić mikołajkowe przedstawienie dla najmłodszych.