Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

21 grudnia 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Istebnej odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „Skąd ta cała szopka” przygotowane przez uczennice należące do parafialnej grupy Dzieci Maryi.

Przedstawienie mogli również obejrzeć rodzice i dziadkowie naszych uczennic w kościele Dobrego Pasterza w Istebnej w dniu 30 grudnia 2018r.

Scenariusz jasełek łączył współczesność z wydarzeniami biblijnymi Starego i Nowego Testamentu. Rekwizyt stanowiła m.in. duża Biblia na kółkach. Zobaczyliśmy, jak począwszy od pierwszych ludzi, Adama i Ewy, poprzez ważniejsze postacie Starego Testamentu (Noe, Dawid i Goliat, Salomon, Izajasz), z nadzieją oczekiwano na przyjście Zbawiciela. Muzyka, taniec i śpiew kolęd wprowadziły nas w atmosferę tamtych oczekiwań i w radość z narodzin Bożego Syna. Aktorki spisały się na medal, świetną grą aktorską dostarczyły nam wielu niezapomnianych przeżyć. Nauczyciele i uczniowie radośnie podziękowali oklaskami wszystkim występującym w przedstawieniu, które wprowadziło nas wszystkich w klimat magicznych świąt.

Jasełka zostały przygotowane pod okiem pani katechetki Barbary Mojeścik oraz pani Jolanty Juroszek, dekorację przygotowała pani Renata Gorzołka.

Barbara Mojeścik