Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaSzkolny Konkurs Recytatorski

27 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz VII – III gimnazjalne. Do konkursowych zmagań przystąpiło 13 uczennic. Ich prezentacje w większości pełne były ekspresji, to znów lirycznej zadumy czy dobrego humoru.

Jury (p. Monika Michałek, p. Halina Skrzydłowska, p. Cecylia Suszka i p. Anna Torbiak) po wnikliwym przesłuchaniu zdecydowało się przyznać w młodszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce Julii Ruckiej (kl.6b, podopieczna p. C. Suszki), drugi miejsce Marcie Mojeścik (kl.5a), a trzecie Aleksandrze Legierskiej (kl. 5c) obydwie uczennice przygotowywane były przez p. H. Skrzydłowską. Ponadto wyróżnienie otrzymała Zofia Kędzior (kl. 5c, podopieczna p. H. Skrzydłowskiej) oraz Nikola Łacek ( kl. 4c, uczennica p. M. Michałek). W starszej grupie wiekowej, w której rywalizowały jedynie gimnazjalistki, pierwsze miejsce zdobyła Julia Czulak (kl. 3a, uczennica p. C. Suszki), natomiast kolejne miejsca przypadły podopiecznym p. M. Michałek, a zatem: drugie – Natalii Czulak (kl. 3b), trzecie – Janinie Juroszek (kl.3b) oraz wyróżnienie – Martynie Kawulok (kl. 3b).

Wszystkim laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia

na II Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się już niedługo, bo 20 marca w naszej szkole!