Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaSukcesy recytatorek w Bielsku!

5 kwietnia 2019 r. w Bielsku – Białej odbył się XXI Rejonowy Konkurs Recytatorski Słońce, słońce i życie. Wzięło w nim udział 42 uczestników z całego województwa śląskiego, w tym również trzy uczennice z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Istebnej.

W komisji jurorskiej zasiedli: Ewa Bątkiewicz – teatrolog, pracownik Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Bielska-Białej, Anna Majeranowska-Widomska – aktorka, wokalistka, instruktorka Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej oraz Michał Czaderna – aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Poziom konkursu, co jurorzy podkreślali, był wysoki i wyrównany. Tym bardziej cieszy nas, zatem fakt, że w tak prestiżowej imprezie, do której nierzadko recytatorzy przygotowywani są przez profesjonalnych aktorów czy instruktorów teatralnych, nasze uczennice zaprezentowały się naprawdę świetnie. Dowodem na to jest deszcz nagród! Otóż w kategorii klas 4 – 6 pierwsze miejsce zdobyła Julia Rucka- uczennica klasy 6 (podopieczna p. Cecylii Suszki), natomiast wyróżnienie - Marta Mojeścik z klasy 5 (uczennica p. Haliny Skrzydłowskiej). W starszej kategorii wiekowejklas 7,8 i 3 gimnazjum – pierwsze miejsce przypadło gimnazjalistce Julii Czulak (również podopiecznej Cecylii Suszki).

Jesteśmy niezwykle dumni z tak utalentowanych recytatorek. Serdecznie im i ich opiekunkom gratulujemy! Obydwu Julkom, które będą uczestniczyć w zmaganiach Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, życzymy powodzenia!