Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaSzkolny Konkurs Ortograficzny 2018/2019

28 marca nasi uczniowie zmagali się z trudną polską ortografią podczas Szkolonego Konkursu Ortograficznego. Jak co roku pisali dyktanda, w których czyhały na nich arcytrudne wyrazy. Zawiłe zdania złożone „prosiły i błagałyby oddzielić je przecinkami. Oczywiście, tylko niektórym udało się usłyszeć „prośby" zdań i poprawnie zapisać niewyobrażalnie skomplikowane słowa. Z grona czterdziestu sześciu uczestników konkursu, wyłoniono laureatów - mistrzów ortografii.

W kategorii klas czwartych I miejsce zdobyła Oliwia Bury, II miejsce Marcel Małysz, III miejsce Ewelina Słupny.

W kategorii klas piątych I miejsce zajął Jan Kulik, II miejsce Antoni Cichy, III miejsce Sabina Zawada.

W kategorii klas szóstych na I miejscu uplasowała się Eliza Małyjurek, na II miejscu Mateusz Bury, na III miejscu Dominik Kliś.

W kategorii klas siódmych najlepsi to: Agata Kliś I miejsce , Wiktoria Suszka II miejsce, Marcel Czerniecki III miejsce.

W kategorii klas ósmych I miejsce zdobyła Ewa Kulik, II miejsce Kinga Jałowiczor, III miejsce Agnieszka Kulik.

W kategorii oddziałów gimnazjalnych I miejsce zdobyła Aleksandra Greń, II miejsce Marta Małyjurek, III miejsce Przemysław Probosz.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w Gminnym Konkursie Orograficznym!·