Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaSpotkanie integracyjne „Bezpiecznie i wesoło”

30 maja 2019 roku odbyło się– spotkanie integracyjne z osobami niepełnosprawnymi. Przyjechali do nas goście ze stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś” w Istebnej, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Istebnej – Zaolziu, podopieczni Milowieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Promyk” w Milówce oraz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Słoneczna Kraina” w Jaworzynce. Spotkanie było częścią projektu, który zaproponowała młodzież gimnazjum a w jego organizację i realizację zaproszono dzieci i wychowawców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Istebnej.

Uczniowie wraz z naszymi Gośćmi „Bezpiecznie i wesoło”, bo taka była myśl przewodnia projektu - spędzali wspólnie czas. Przywitanie wszystkich przez nasze panie dyrektor Elżbietę Krężelok i Annę Wawrzacz dało początek wspólnej zabawie.

Po powitaniu uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy zajęciowe, które podchodziły do kolejnych stanowisk. Straż Pożarna zajęła stanowisko pierwsze.  Strażacy pokazywali uczestnikom spotkania, na czym polega ich praca oraz prezentowali wyposażenie wozu strażackiego. Niektórzy mogli się nawet przebrać w strój strażacki. Kolejne dwa stanowiska skupiały wszystkich wokół gier i zabaw integracyjnych, muzycznych oraz logicznych. Ostatnim etapem były prace manualne i artystyczne, gdzie można było stworzyć wesołe piłeczki z włóczki.

Na koniec zaplanowano chwilę odpoczynku i relaksu przy stole. Był to czas na podzielenie się wrażeniami z całego dnia oraz zjedzenie kiełbaski z grila i ciasta z gorącą herbatą. Pożegnaliśmy się i wszyscy wrócili do domów

Pragniemy też w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż to spotkanie odbyło się w tak dobrej atmosferze. W sposób szczególny dziękujemy Straży Pożarnej z Koniakowa z Panem Tomkiem Legierskim na czele; dziękujemy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Dobrze, że jesteś”; dziękujemy firmom: „FRADA”, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego „LEGIERSKI” oraz Marketowi spożywczo – przemysłowemu „LEWIATAN”(Rema), dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Istebnej.

Dziękujemy naszym wspaniałym Gościom, dzieciom i młodzieży oraz dyrekcji Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Istebnej za obecność, zaangażowanie i wszelkie wsparcie!