Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaAKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Kontakt

Telefon:

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. ks. Józefa Londzina

(Istebna 1345, byłe gimnazjum): 

33 855 60 59

Gminne Przedszkole

(Istebna 550, Dzielec):

33 855 60 40

 

Otwarte od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 15:00

 

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 800 – 1500 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 1500 – 1800.

 

email:    zsp(at)istebna.com

            sp1istebna(at)wp.pl

W miesiącu wrześniu obchodziliśmy Sprzątanie Świata. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w działania mające na celu zwiększenie świadomości związanej z ochroną środowiska. Każda klasa miała w wybrany dla siebie sposób odnieść się do tematu.

Klasy pierwsze zorganizowały akcję „sadzimy krokusy”, której zadaniem było posadzenie cebulek krokusów na terenie obejścia szkolnego. Klasy 2-3 oraz klasy starsze (4a,5c,6a,6c) przygotowały piękne gazetki w klasach oraz na szkolnych korytarzach, dzięki którym każdy mógł chwilę się zatrzymać i zastanowić jak ważnym zadaniem jest ochrona przyrody.

 Natomiast pozostałe klasy (4b,5b,5d,6b,7a,7b,8a,8b) zorganizowały akcję Sprzątanie świata”. Klasy te skupiały się głównie na porządkowaniu i sprzątaniu terenu wokół szkoły. Wszyscy uczniowie w dużym stopniu i z wielkim zaangażowaniem włączyli się w obchody Dnia Ziemi. Włożyli wiele wysiłku i trudu w tworzenie gazetek, sprzątanie czy sadzenie. Bez wątpienia akcja ta zostanie na długo w naszej pamięci.

 

                                                                                         Mgr Sabina Polok

                                                                                           Mgr Anna Janoszek

                                                                                           Sylwia Solawa