Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła Podstawowa„Szkoła pamięta!” – udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej w akcji MEN

Kontakt

Telefon:

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. ks. Józefa Londzina

(Istebna 1345, byłe gimnazjum): 

33 855 60 59

Gminne Przedszkole

(Istebna 550, Dzielec):

33 855 60 40

 

Otwarte od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 15:00

 

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 800 – 1500 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 1500 – 1800.

 

email:    zsp(at)istebna.com

            sp1istebna(at)wp.pl

Początek listopada to miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy zarówno bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Aby uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy są związani z historią naszej społeczności, zachęciłyśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej do włączenia się w akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. "Szkoła pamięta". W ramach akcji zorganizowano w szkole szereg działań. W dniach 28 - 29 października 2019 r. została zorganizowana w szkole zbiórka zniczy, a uczniowie klasy 6a kwestowali na korytarzach szkolnych, zachęcając wszystkich do wrzucania symbolicznej "złotówki" na zakup kwiatów na groby zasłużonych bohaterów dla naszej Małej Ojczyzny. Podczas dwudniowej akcji zebraliśmy 221 zł oraz ok.160 sztuk zniczy!

 Podsumowaniem akcji było wspólne wyjście uczniów klasy 4b i 6a wraz z wychowawcami - paniami mgr Elżbietą Krężelok i mgr Haliną Skrzydłowską w dniu 30 października 2019 r. na cmentarz w Istebnej, aby posprzątać groby zasłużonych osób, zapalić na nich znicze i położyć świeże kwiaty. Uczniowie pamiętali również o opuszczonych i zapomnianych mogiłach.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, zwłaszcza paniom z edukacji wczesnoszkolnej oraz paniom Magdalenie Marek i Joannie Kossowskiej za czynne włączenie się w tak szlachetne działania. Mamy nadzieję, że zainicjowana w tym roku akcja, będzie kontynuowana w naszej placówce w kolejnych latach.

Opracowała - Elżbieta Krężelok