Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kontakt

Telefon:

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. ks. Józefa Londzina

(Istebna 1345, byłe gimnazjum): 

33 855 60 59

Gminne Przedszkole

(Istebna 550, Dzielec):

33 855 60 40

 

Otwarte od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 15:00

 

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 800 – 1500 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 1500 – 1800.

 

email:    zsp(at)istebna.com

            sp1istebna(at)wp.pl

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – ubiegłoroczny rekord w Trójwsi pobity!

 

W niedzielę 12.01.2020r. odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Już tradycją jest, iż nasza gmina przyłączyła się po raz kolejny do tej akcji.


               Odpowiedzialnymi za całość przedsięwzięcia były opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu. Sztab „WOŚP Istebna” utworzony przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Tym razem do akcji przyłączyli się także uczniowie z innych szkół – z SP nr 1 w Koniakowie, SP nr 2 w Istebnej oraz SP nr 2 w Jaworzynce. Cały sztab liczył 52 wolontariuszy (uczniowie z klas 6-8). Kwestowali oni w godzinach od 6.45 do 17.30, w następujących punktach: Istebna Centrum, Stecówka i Mlaskawka, Bucznik, Kubalonka, Parafia Ewangelicka w Istebnej, Jaworzynka Centrum, Zapasieki, Trzycatek, Koniaków Centrum, wyciąg „Zagroń”, wyciąg "złoty Groń". W tym roku zebraliśmy 32.256,20 zł, +18,2E + 1030 Kc+20 kun chorwackich, 20 dolarów kanadyjskich.
               Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej szlachetnej akcji. Składamy szczególne podziękowania mieszkańcom Trójwsi i gościom, wszystkim darczyńcom i ludziom dobrej woli, dzięki którym mogliśmy po raz kolejny wesprzeć ten szczytny cel.

  Podziękowania należą się także wszystkim tym, którzy pomogli przy jej organizacji, a w szczególności:   wolontariuszom oraz ich rodzicom, za ich wielkie zaangażowanie i włożone serce (to uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej, SP nr 1 w Koniakowie, SP nr 2 w Istebnej oraz SP nr 2 w Jaworzynce poświęcili swój wolny czas i kwestowali na terenie całej gminy), Wójtowi Gminy Istebna p. Łucji Michałek za zorganizowanie transportu wolontariuszy z miejsc kwestowania do szkoły, kierowcy p. Bolesławowi Marekwicy oraz Policji i pedagogom za sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem kwestujących uczniów, dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Istebnej, zaangażowanym nauczycielom oraz pracownikom szkół, w liczbie 35 osób.


    Dzięki zjednoczeniu się i współpracy nas wszystkich, mogliśmy po raz kolejny zagrać największą i najgłośniejszą orkiestrę świata.

DZIĘKUJEMY!!!!!!!

 

Organizatorzy:

Sztab Istebna przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym  w Istebnej

Opracowała: Alicja Glebowicz-Gazurek