Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaNarodowe Święto Niepodległości w istebniańskiej szkole

Kontakt

Telefon:

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. ks. Józefa Londzina

(Istebna 1345, byłe gimnazjum): 

33 855 60 59

Gminne Przedszkole

(Istebna 550, Dzielec):

33 855 60 40

 

Otwarte od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 15:00

 

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 800 – 1500 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 1500 – 1800.

 

email:    zsp(at)istebna.com

            sp1istebna(at)wp.pl

Z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr1 im. ks. Józefa Londzina w Istebnej odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowały klasy piąta A i piąta C wraz z opiekunami: Moniką Michałek, Teresą Przybyłą i Beatą Kawulok.

W tym roku cieszyliśmy się z narodzin niepodległości, nazywając je wprost: Urodzinami Polski. Piękną dekorację złożoną z bukietów papierowych kwiatów zrobili uczniowie klas 1-3, ich barwy i rozmaitość kształtów spowodowały, że w hali szkoły zrobiło się radośnie i uroczyście. Wśród kwiatów widniał biało-czerwony napis wykonany w naszej świetlicy: Polsce na urodziny.

Na początku apelu odśpiewaliśmy hymn szkoły, a następnie uczniowie z klasy piątej A i piątej C przedstawili krótki montaż poetycko – muzyczny, który wyrażał tęsknotę Ślązaków za Macierzą, a także radość z przyłączenia Śląska do Polski w wyniku powstań śląskich, które miały miejsce w latach 1919 – 1922.

 Po pięknej recytacji pani Monika Michałek wprowadziła w tematykę sztuki Jana Legierskiego zwanego Bulką, a Grupa Rekonstrukcji Literackiej Na Granicy odegrała kluczowe sceny z tego dramatu.

Po zakończeniu przedstawienia wszyscy zgromadzeni uczniowie odśpiewali Ojcowski dom i Piechotę. Po wspólnym śpiewie nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu: Kartka Urodzinowa dla Polski i wręczenie nagród licznym laureatom.

Akademię zakończyliśmy włączeniem się do akcji „Szkoła do hymnu”. Odśpiewaliśmy równocześnie z przeszło 20 tysiącami innych polskich szkół nasz hymn państwowy o godz. 11.11.

 Dziękujemy organizatorom akademii, a także wszystkim uczniom, którzy z szacunkiem i radością włączyli się we wspólny śpiew i konkursy, wyrażając swój patriotyzm i wdzięczność wobec polskich, śląskich i góralskich bohaterów.

Monika Michałek