Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła PodstawowaDzień Nauczyciela na wesoło

Kontakt

Telefon:

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. ks. Józefa Londzina

(Istebna 1345, byłe gimnazjum): 

33 855 60 59

Gminne Przedszkole

(Istebna 550, Dzielec):

33 855 60 40

 

Otwarte od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 15:00

 

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 800 – 1500 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 1500 – 1800.

 

email:    zsp(at)istebna.com

            sp1istebna(at)wp.pl

Dzień Nauczyciela to wyjątkowe święto, które obchodzimy każdego roku w październiku. Uczniowie mają wtedy okazję, by okazać swoim wychowawcom i pedagogom sympatię i podziękować za trud, jaki wkładają w ich przygotowanie do dorosłego życia.

 18 października 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Istebnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na tę uroczystość uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami przygotowali montaż słowno – muzyczny. W przedstawieniu znalazły się pełne humoru scenki z życia szkoły. Mieliśmy okazję zobaczyć fragmenty lekcji języka polskiego, matematyki czy biologii, gdzie w rolę zacnych pedagogów wcielili się sami uczniowie. Gratką inscenizacji była też zaprezentowana na scenie typologia uczniów, począwszy od Papy Smerfa, a skończywszy na Poecie oraz niezbędnik nauczyciela, czyli, w co powinien być wyposażony nauczyciel, aby przetrwać 45 minut lekcji.

 Ponadto ciepłym przyjęciem widowni cieszyły się piosenki dedykowane nauczycielom, a w wyśpiewane przez uczennice klas 6 pod kierunkiem pani Beaty Kawulok. Na koniec młodzi aktorzy w imieniu całej społeczności uczniowskiej podziękowali pedagogom za ich ogromny trud włożony w edukację, wychowanie i opiekę. Nie zabrakło też słów uznania dla pracowników obsługi za ciężką a często tak mało docenianą pracę.

Następnie Samorząd Szkolny złożył życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły i wręczył kwiaty.

 Niewątpliwie rola nauczyciela to nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz również wychowanie kolejnych pokoleń, rozbudzanie zainteresowań i wspieranie w dążeniu do osiągania sukcesów. Warto o tym pamiętać nie tylko przy okazji tego święta, ale również każdego dnia.

 

                                                                  Wychowawcy klas szóstych