Jesteś tutaj: GłównaZ Życia ZSPSzkoła Podstawowa On jest królem!

Kontakt

Telefon:

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. ks. Józefa Londzina

(Istebna 1345, byłe gimnazjum): 

33 855 60 59

Gminne Przedszkole

(Istebna 550, Dzielec):

33 855 60 40

 

Otwarte od poniedziałku do piątku w godz: 8:00 - 15:00

 

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Istebnej przyjmuje interesantów w każdą środę od 800 – 1500 oraz w czasie zebrań z rodzicami w godz. od 1500 – 1800.

 

email:    zsp(at)istebna.com

            sp1istebna(at)wp.pl

 

W okresie Świąt Bożego Narodzenia w naszej szkole od wielu lat istnieje tradycja wystawiania „Jasełek. W tym roku szkolnym przedstawienie jasełkowe przygotowały i zaprezentowały dzieci klas trzecich oraz Dzieci Maryi. Była to niezwykła okazja do nauki poprzez zabawę w teatr, która oddziałuje na intelekt, emocje i wyobraźnię dziecka.

Dzieci lubią wyrażać się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie, a zabawa teatralna przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów, zwiększa poczucie własnej wartości, a także uspołecznia małego aktora.  Teatr jasełkowy wprowadza dziecko w wyjątkową rzeczywistość, którą poprzez odgrywanie roli może przeżyć i w sposób szczególny doświadczyć cudu Bożego Narodzenia.

   

Tegoroczne Jasełka były połączeniem tradycyjnych scen biblijnych z wątkami góralskimi. Obok wspaniałych chórów anielskich, które śpiewem zapowiadały kolejne sceny, pojawili się muzykujący pasterze wraz z owcami, królowie oraz istebniańska rodzina. Przedstawienie uświetniła wyjątkowa muzyka podhalańskiego kompozytora Adama Szafrańca.

       Widzowie oglądający przedstawienie poddali się nastrojowi chwili. Blask gwiazdy betlejemskiej niesionej przez małego aniołka, światła lampionów oświetlających drogę Bożej Rodzinie, melodie pastorałek, solowy śpiew Maryi i Józefa oraz archanioła Gabriela skłonił wszystkich do refleksji.

    Gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie pięknych strojów, babci Helenie za uszycie kostiumów dla owieczek, pani Reni Gorzołka za przygotowanie dekoracji sceny, woźnym naszej szkoły za zbudowanie stajenki i pani Beacie Kawulok za pomoc w oprawie muzycznej. 

    

                      Joanna Kobielusz, Agata Szymańska, Barbara Mojeścik